Frezowanie turek

Frezowanie

Frezowanie to forma obróbki skrawaniem, na sposób którego obrabia się tworzywa sztuczne, drzewo i metale. Ten rodzaj obróbki może być wykorzystywany do obróbki płaszczyzn, jak i do nierównych, nieregularnych powierzchni, w formie różnych rowków, dołków, uzębień, kanalików i tak dalej 
Proces uzyskiwany jest na obrabiarkach, to znaczy w tym przypadku frezarkach, za pomocą zastosowania narzędzi wieloostrzowych, obrotowych, mienionych frezami. Obróbka frezowania występuje w dwóch typach: czołowym i obwodowym. Natomiast te, także można podzielić na podtypy. Obrabianie czołowe – na pełne, niepełne, niepełne jednostronne a także obrabianie obwodowe – na przeciwbieżne, współbieżne, a także pod względem kształtowanej nawierzchni obrabianej – na walcowe oraz kształtowe.
By skutecznie obrabiać artykuły techniką frezowania, musimy być zaopatrzeni w sprawne urządzenia, a także posiadać wiedzę i umiejętności. Doświadczenie oraz codzienna praktyka to obok staranności oraz zachowania zasad bezpieczeństwa, znaczna część sukcesu w sprawnym realizowaniu czynności technicznych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap